مشاوره و آموزش در طول دوره پرورش

مشاوره و آموزش در طول دوره پرورش

 از جمله رسالت های بزرگ این مجموعه، آموزش و مشاوره در طول دوره پرورش مرغ محلی می باشد. کارآفرین ها و پروش دهندگان مرغ محلی تخمگذار می بایست با شرایط و اصول پرورش در طول تخمگذاری آشنا باشند. این آگاهی و شعور می تواند موفقیت آنها را در طول دوره تضمین نماید.
می بایست مجموعه شرایط مختلفی که در هنگام پرورش مرغ بومی محلی تخمگذار رخ می دهد را به خوبی بشناسند و درصورت عدم آگاهی و شناخت، می تواند پرورش دهنده را با مشکلاتی مواجه سازد.  کارآفرین و پروش دهنده ی مرغ محلی تخمگذار که تجربه اول خود را می گذراند، می بایست از اصول پرورش، برنامه نوری، بیماری ها و برنامه واکسیناسیون و جیره مطلع باشد. مجموعه دهکه مرغ با در اختیار داشتن مشاوران و متخصصات این حوزه می‌توانند در حین پرورش این آموزش ها را در اختیار قرار دهد. مشاره در زمان پرورش می‌تواند به مراتب کارایی بالاتر و اثرگذارتری نسبت به آموزش های پیش از شروع به کار داشته باشد. پرورش دهنده مرغ محلی در زمان آغاز و شروع کار با مسایل مختلف مواجه شده و پرسشهایی در ذهن ایجاد می شود. این امر سبب درک بهتر از شرایط می شود. بدین ترتیب پرورش دهنده به مراتب بهتر و راحت تر می‌توانند آموزش ها و مشاوره های مختلف را فرا بگیرند. مشاوره پرورش مرغ محلی تخمگذار می‌تواند درباره موضوعات و شرایط مختلفی باشد، زیرا معمولا در مسئله پرورش مرغ محلی با موضوعات متفاوتی ممکن است هر فرد مواجه شود. از جمله مشکلاتی که ممکن است در طول پرورش با آن مواجه شد، دمای مناسب سالن، شرایط نوری سالن، جیره مناسب و سالم، شرایط آب، تجهیزات مورد نیاز برای پرورش و غیره می‌باشند. بدین ترتیب نیاز است تا همه افراد به خوبی با این موارد آشنایی پیدا کنند. مجموعه دهکده مرغ با در اختیار داشتن مشاوران و متخصصان مختلف، می‌تواند به صورت کامل در زمینه پرورش جوجه یک روزه و مرغ محلی تخمگذار مشاوره و آموزش ارائه دهد. این امر می تواند سلامت گله، سرعت رشد و راندمان تخمگذاری مرغ بومی را افزایش دهد. بدین ترتیب این مشاوره و آموزش ها می‌تواند از نظر اقتصادی برای افرادی که در کار پرورش مرغ بومی فعالیت داشته، مقرون به صرفه باشد. چراکه به واسطه مشاوره صحیح و اصولی و به کارگیری آنها، می‌توان راندمان تولید را افزایش داد.

مزایای مشاوره و آموزش در این مجموعه 

مجموعه دهکده مرغ به پرورش دهنده های سطح کشور اعلام می نمایید با دراختیار داشتن کادری مجرب و متخصص(دکتر دامپزشک، دکتر جیره نویس، متخصص نور و متخصص پرورش) به افرادی که تجربه کافی نداشته و یا می‌خواهند اطلاعات تخصصی خود را افزایش دهند، مشاوره و آموزش کاربردی و عملی را برای تضمین سلامت و همچنین افزایش راندمان تولید تخم مرغ محلی به علاقه مندان ارائه نماید. این مجموعه با سالها تجربه مرتبط در زمینه پرورش جوجه و مرغ محلی برخود وظیفه می داند شما پرورش دهندگان را حمایت و راهنمایی نمایید.  این امر کمک بسیار بزرگی در بالابردن سطح آگاهی افراد می کند. مشاوره های انجام شده در حوزه پرورش انواع جوجه و مرغ بومی تخمگذار می‌توانند هم برای افراد تازه کار و هم برای افرادی که با تجربه بوده مفید باشند. برای دریافت مشاوره شروع کار می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگرید.

برخی از عناوین مشاوره و آموزش به قرار زیر است:

۱-آماده سازی سالن جهت ورود جوجه و مرغ محلی تخگذار

۲-طراحی سالن و تجهیز برای جوجه ریزی

۳-طراحی نور سالن

۴-کوتاه کردن نوک(نوک چینی)

۵-برنامه دوره رشد

۶-برنامه نوری توصیه شده برای پرورش و تولید در سالن در شرایط مختلف

۷-تجهیزات مورد نیاز برای پرورش و تخمگذاری

۸-ساعات جمع آوری تخم مرغ

۹-نکاتی در مورد تخم نطفه دار و دستگاه جوجه کشی

۱۰-نکاتی اساسی در جیره غذایی مرغ بومی تخمگذار

۱۱-برنامه واکسیناسیون مرغ بومی تخمگذار